سرکیسه دوز

تأثیر کرونا بر بازار مصرف نخ سرکیسه دوزی

تأثیر کرونا بر بازار مصرف نخ سرکیسه دوزی

تأثیر کرونا بر بازار مصرف نخ سرکیسه دوزی امروز نه تنها بر ایران به علاوه بر جهان سر افکنده است و بیشتر از قسمت ‏های صنایعی و تولیدی را زمین گیر کرده است. صنعت بافندگی نیز از این مخاطره و آشفتگی بی نصیب باقی نمانده است و منتهی به تعطیلی خیلی از کارگاه‏ های تولیدی و صنعت های صادراتی شده است و تشکیل دهدگان و صادر کنندگان را بیش از قبل با خطرات مالی رو به رو شده اند. در حیطه صادرات با گسترش ویروس کرونا اغلب این نوع از کشورها حاضر به وارد کردن محصولات و کالا ها از کشورمان نیستند و برای این منظور محدودیت ‏هایی را تعبیه کرده‏ اند.

تأثیر ویروس کرونا بر بازار مصرف نخ سر کیسه دوزی و یا بر کشورهای متفاوت برابر نخواهد بود و در جریان اقتصاد کشور هایی همانند ایران که درگیر تحریم و تورم بسیار بالایی هستند بیشتر مشهود خواهد شد. تأثیر کرونا سبب هزینه‏ های ضروری بر بسیاری از صنعت های تولیدی همانند صنعت بافندگی و همچنین کم شدن صنایع تولیدی می ‏تواند سبب افزایش غیر معقول قیمت ها و رکود و در آخر رشد اقتصادی در بحث ریسندگی و بافندگی پایین ‏تر می شود و از سوی دیگر بعضی از صنعت ها همانند تشکیلات فرآورده های بهداشتی همانند ماسک و هم چنان صنعت های به طور مستقیم یا غیر مستقیم که سر چشمه می گیره از چرخ خیاطی و همین طور بافندگی با بسته ‏بندی کردن نقش موثری را به همراه دارند , تداول و گسترش بیشتری نسبت به گذشته خود به خود فرا گرفته است.

حتما بخوانید!!
نحوه نخ کردن دستگاه سر کیسه دوز

به همین دلیل اعمال قرنطینه خانگی بسیاری از افراد به خصوص افرادانی که در کار نساجی هستند و این روزها در خانه ماندن را به هر چیز دیگری ترجیح می دهند و همین جریان سبب شده است تا شهروندان اکثر خرید هایشان را به صورت اینترنتی انجام بدهند و این فرآورده ها پیش از ارسال باید به صورت مقرون و به صرفه ایی جعبه‏ بندی شوند تا در موقع ارسال به صورت کامل و سالم به دست آن فرد خریدار برسد.

 

تأثیر کرونا بر بازار مصرف نخ سرکیسه دوزی و همینطور تاثیرات منفی آن

برای همین همه قسمت‎‏ ها به یک نسبت دچار توقف و کسادی نخواهند شد. این روزها که شاهد شیوع ویروس کرونا در قشر جهان هستیم و بیش از پیش باید به صنعت های بسته‏ بندی و مصرف سرکسیه دوزی اهمیت بدهیم. همان طور که به گفته مُفتشان این ویروس دائمیِ بالایی در بر روی این سطح خواهد داشت باید فرآورده ایی به شکل خاصی با نخ سرکیسه دوزی بسته‏ بندی بشود که نهایت آن محافظت محصول و به خصوص فرآورده های غذایی در مقابل این ویروس بحرانی و پر خطر را داشته باشد.

بسته ‏بندی محصول انواع مختلفی دارد مانند قوطی، بطری، شیشه، کارتن و یا مواد دیگری که هر روزه مشاهد آن ها هستیم. یکی از پرکاربرد ترین این نوع بسته ‏بندی ‏ها ، همان بسته بندی است که با مصرف نخ سرکیسه دوزی تولید شده و موجود می ‏باشد.

بافته های  بی بافت در سلامتی جسم و روح انسان و مراقبت از محیط به عنوان مهم ترین بافته های مبارزه با کرونا یک نقش مهمی را اعمال می کنند. و در حال حاضر ، وقتی بحران ها و خطرات شیمیایی سمی اتفاق می افتند ، بافته های بی بافت ضد عفونی کننده FiberTect که توسط تکنلويی First Line به بازار ارائه داده می شوند ، مفید خواهند بود.

حتما بخوانید!!
کار کرد دستگاه دوخت گونی چگونه است؟

از همین رو بافته شده های بی بافت با افزوده شدن کارکرد خود ، به کمک مهار کردن شیوع ویروس واگیر دار کرونا و مسئله های زیست محیطی همانند نشر نفت خام می باشند. در شرایط کنونی کشور نیز نساجی های بی بافت برای مبارزه با ویروس منحوس کرونا قابلیت و راهکار مفید و به سزایی پیدا کرده است و کارخانجات در حال بهره برداری از توان بسیار زیاد خود برای تولید این نوع نساجی ها هستند. عمده این نوع از نساجی ها مورد استفاده در ایجاد ماسک و روپوش های جراحی پارچه های منسوج بی بافت و مِلت بِلون با ویژگی های متفاوت هستند.

 

نخ سرکیسه دوز

همانطور که در مطالب بالا گفته شد نخ های سرکیسه دوز که در نساجی ها به کار برده می شود یکی از مهم ترین کارهایی است که در صنعت بسته بندی مورد استفاده قرار گرفته می شود و با تاثیر کرونا بر بازار مصرف نخ سرکیسه دوزی بسیاری از نساجی های و بافندگی ها در مضیقه افتاده بودند اما نخریس با بهره گیری از ضوابط و دستور العمل هایی توانسته برخی از این رویداد های شکل ساز در صنعت نخ را خاتمه بدهد و در این قسمت قصد داریم نخ سرکیسه دوز را برایتان شرح کنیم. یکی از نخ هایی که در کل به صورت تخصصی مورد استفاده قرار گرفته می شود نخ های سرکیسه دوزی است. و همان طور که از اسم آن پیداست ، از این نخ ها برای دوخت و دوزی سرکیسه ها مورد استفاده قرار گرفته می شود. قاعدتاً در کارخانه های تولیدی برنج ، گندم ، گچ ، سیمان و صنعت های دیگر از دستگاه سرکیسه دوزی استفاده می کنند که این دستگاه ها برای دوخت و دوز مستلزم به نخ سرکیسه دوزی دارند. نخ سرکیسه دوزی در این نوع جنس پلی پروپلین یا پپه و هم چنان پلی استر موجود است.

حتما بخوانید!!
منظور از سرکیسه دوزی چیست؟

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *