سرکیسه دوز

تأثیر کرونا بر بازار مصرف نخ سرکیسه دوزی

تأثیر کرونا بر بازار مصرف نخ سرکیسه دوزی

 

چند سالی است که متاسفانه جهان با بیماری واگیرداری به نام کرونا دست و پنجه نرم می کند و هنوز راه حل اساسی برای ریشه کن کردن صد در صد این بیماری پیدا نشده است. اما در همین میان و به منظور حفظ جان مردم بسیاری از مشاغل در زمان پیک بیماری به طور مرتب دچار تعطیلی می شود. لذا تأثیر کرونا بر بازار مصرف نخ سرکیسه دوزی نیزغیر قابل انکار است.حال ممکن است برای شما این سوال پیش بیاید که نخ سرکیسه دوزی چیست؟ وچه کاربردی دارد؟ عجله نکنید. در این مقاله سعی خواهم کرد تا حد امکان و به صورت اجمالی در مورد نخ سرکیسه دوزی توضیحاتی را به شما ارائه کنم. همچنین از تأثیر کرونا بر بازار مصرف نخ سرکیسه دوزی برای شما خواهم گفت.

 

نخ سرکیسه دوزی چیست؟

نخ ها در حقیقت رشته هایی باریک و نازک هستند که از الیاف طبیعی و مصنوعی و یا ترکیب از این دو ساخته می شوند و هر یک کاربرد متفاوتی دارند. نخ هایی که از پنبه، پشم، مو، کتان، ابریشم و… ساخت شده اند در زمره ی نخ های طبیعی دسته بندی می شوند و ریشه در طبیعت دارند. اما نخ هایی نیز وجود دارند که از الیاف مصنوعی تشکیل شده اند و در حقیقت انسان سازنده آن ها است. الیافی از جنس پلی استر و سلولز و..جزو الیاف مصنوعی به حساب می آیند که توسط انسان ها سخاته شده اند.

حال باید بگویم که نخ های سر کیسه دوزی از الیافی مانند پلی استر، پلی استر پنبه و یا الیاف های مصنوعی دیگر ساخته می شوند. نخ های سر کیسه دوزی انواع مختلفی دارند و هر نوع از آنها دارای وزن و ضخامت و متراژ متفاوتی می باشند.

حتما بخوانید!!
سرکیسه دوز دستی

برای مقاومت و استحکام نخ ها در سر کیسه دوزی، آن ها را به صورت چند لایه می سازند. هر چه تعداد لایه ها بیشتر باشد، به طبع نخ، وزن بیش تری نیز خواهد داشت و بنایراین قیمت آن نیز به همان نسبت افزایش می یابد.

موارد کاربرد نخ سر کیسه دوزی

از نخ های سرکیسه دوزی همان طور که از نام آن پیداست به منظور دوختن سرکیسه ها و گونی ها استفاده می کنند. کارخانه های تولید کننده مواد غذایی، صنایع بسته بندی، تولید کنندگان خوراک دام، پلیمر خاک، سنگ گچ، نشاسته، کود شرکت های پتروشیمی و صنایع وابسته همگی برای بسته بندی گونی از انواع نخ های سرکیسه دوزی و نخ گونی دوزی استفاده می کنند.

استفاده از انواع نخ گونی با ضخامت مختلف جهت دوخت انواع کیسه های آرد، خشکبار، کودهای شیمیایی جز مصارف اصلی نخ های سرکیسه دوزی به شمار می آید.

در کارخانه های مواد غذایی به منظور بسته بندی حبوبات ، از نخ های سر کیسه دوزی، به دلیل استحکام و مقاومت خوب آنها بهره می گیرند. همچنین برای بسته بندی انواع کودهای شیمایی که به صورت پودر هستند از نخ سر کیسه دوز استفاده می کنند.

علاوه بر آن در صنعت پتروشیمی نیز از نخ های سر کیسه دوزی بسیار استفاده می شود. هر چه وزن این مواد سنگین تر باشد، از نخ های سر کیسه دوزی با ضخامت بالاتر و لایه های بیشتر استفاده می کنند. البته جنس این نخ ها هم در کار کرد آن ها بسیار موثر و مورد توجه است.

حتما بخوانید!!
کار کرد دستگاه دوخت گونی چگونه است؟

 

چگونگی تأثیر کرونا بر بازار مصرف نخ سرکیسه دوزی

با همه گیر شدن ویروس کرونا تقریبا تمامی مشاغل دچار آسیب شدند. اما در این میان برخی مشاغل تولیدی و صنعتی متحمل آسیب بیشتری شدند. صنعت کشاورزی و صنعت نساجی از جمله صنایع تولیدی است که به خاطر بیماری کرونا دچار بحران شد.

شوربختانه بحران همه ‌گیری کرونا چرخه تامین و تقاضای جهانی پنبه را نیز تحت تاثیر قرار داده است .در واقع تولید پنبه در کارخانه های تولید کننده ی این محصول کاهش یافته است. البته لازم به ذکر است که یادآور شوم کشورهای اصلی تولید کننده پنبه چین، پاکستان ترکیه و ویتنام می باشند.
همان طور که می دانید پنبه یکی از محصولات بسیار مهم و پرکاربرد کشاورزی به شمار می آید. از پنبه به عنوان ماده اولیه در صنعت نساجی استفاده می شود. پیش تر گفتیم که پنبه یکی از موادی است که به وسیله آن نخ سرکیسه دوز تولید می شود. بنابراین چنانچه تولید پنبه کاهش یافته و یا بازار آن کساد شود، روی تولید نخ و به ویژه نخ سرکیسه دوز نیز تاثیر مخرب خواهد گذاشت. بدین ترتیب تاثیر کرونا بر بازار مصرف نخ سرکیسه دوز نیز مخرب و منفی بوده است.

متاسفانه صنعت پتروشیمی نیز از جمله صنایعی است که تیر بلای کرونا گرفتارش کرد. در حقیقت بحران کرونا تاثیر قابل توجهی بر صنعت پتروشیمی در جهان گذاشت.  تقاضا برای محصولات شیمیایی با شوک بسیار منفی در تمامی بازارهای پتروشیمی گذاشته شده است، زنجیره های عرضه جهانی دچار اخلال شد.به دنبال آن قیمت انواع محصولات شیمیایی در شرکت های پتروشیمی در سرتاسر جهان با کاهش چشمگیر مواجه شد، و نظم رقابتی تولیدکنندگان یک شبه دچار تحولات عمیقی شد. به همین دلیل کارخانه های تولید کننده مواد شیمیایی نیز دچاربحران شدند. لذا پلی استر که از محصولات صنایع پتروشیمی است، به میزان کمتری تولید شد. همان طور که می دانید پلی استر از محصولات صنایع پتروشیمی است و با توجه به این که در مطالب بالا نیز اشاره کردم، پلی استر از مواد سازنده نخ سرکیسه دوزی به شمار می آید، لذا مختل شدن این صنعت بر تولید نخ سرکیسه دوزی نیز تاثیر منفی خواهد داشت.  بنابراین تأثیر کرونا بر بازار مصرف نخ سرکیسه دوزی نیز بسیار منفی و مخرب بوده است.

حتما بخوانید!!
منظور از سرکیسه دوزی چیست؟

سخن پایانی

بیماری کرونا باعث آسیب بسیاری به لحاظ اقتصادی، تولیدی و صنعتی در جهان شده است. از آنجایی که بیشتر صنایع مانند یک زنجیر به هم متصل هستند، لذا آسیب دیدن هر کدام تاثیر منفی روی صنعت دیگر خواهد گذاشت. در این بین صنعت کشاورزی و صنعت پتروشیمی و به تبعیت از آن صنعت نساجی دچار آسیب جدی در سال هایی که کرونا گسترش یافت، شدند. لذا ما شاهد تاثیر کرونا بر بازار سرکیسه دوزی نیز هستیم چرا که مواد اولیه آن وابسته به این صنایع است.

در زمان بیماری کرونا شرکت ها و فروشگاه هایی بودند که توانستند خود را با وجود تمامی مشکلات سرپا نگه دارند وهمواره نیاز مشتریان را برآورده سازند. یکی از آن ها فروشگاه مذکور، فروشگاه آی ویل است. شما در این فروشگاه می توانید انواع چرخ خیاطی مورد نظر خود را با قیمت مناسب و کیفیت عالی بیابید.

 

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.