دسته‌بندی نشده

علت بخار نکردن اتو مخزن دار سیلتر

علت بخار نکردن اتو مخزن دار سیلتر

علت کم شدن و بخارنکردن اتو بخار سیلتر چیست ؟

علت بخار نکردن اتو مخزن دار سیلتر این است که در آن مخزن بخار وجود دارد که باعث می شود دستگاه سریع تر داغ شده و اتو کشی لباس زمانی کمتری داشته باشد . در حقیقت اتو بخار سیلتر دارای سیستم تنظیم درجه حرارت است که باعث می شود دستگاه بخار کند.اگر دکمه بخار اتو را در فواصل زمانی کوتاه ‌تری برای تولید بخار پیوسته دستگاه فشار دهید چین ‌و چروک‌های لباس‌ها خیلی سریع‌تر صاف شده و در مصرف انرژی و زمان صرفه‌جویی خواهید کرد. اما گاهی قابلیت اتو بخار دچار مشکل شده و بخار نمی کند و یا میزان آن کمتر میشود.

عدم تنظیم درجه بخار اتو

یکی دیگر از علت بخار نکردن اتو مخزن دار سیلتر ، عدم تنظیم درست درجه بخارا است زیرا درصورت کم بودن درجه حرارت در اتوکشی لباس های ابریشمی و پلاستیکی دستگاه بخار نمیکند بنابر این بهتر است ابتدا درجه حرارت را تنظیم کرده.

کم بودن آب مخزن اتو

همیشه قبل از شروع به انجام کار با اتو بخار مخزن دار سیلتر میزان آب موجود را چک کنید و به میزان مشخص شده و مورد نیاز آن را پر کنید. گاهی اوقات به دلیل اتمام آب در مخزن باعث خراب شدن پمپ هوای دستگاه میشود و بخار نمیکند پس حتما در هنگام اتوکشی به میزان آب موجود در مخزن دقت کنید و در صورت کم شدن مخزن را پر کنید.

رسوب گرفتگی دستگاه

نکته ای که در استفاده از دستگاه اتو بخار باید توجه کنید استفاده کردن ازآب مقطر و یا آب جوشیده شده برای مخزن اتو است. در غیر این صورت به مرور زمان و استفاده های مکرر از اتو بخار باعث ایجاد رسوب و گرفتگی در منافذ خروج بخار اتو میشود. در این صورت باید اتو بخار را جرم گیری کنید . برای رسوب گیری میتوانید مخزن را با نیمی از آب و سرکه سفید پر کنید و بگذارید تا اتو داغ شود. سپس بخار دستگاه را روشن کنید و با حوله غیر کاربردی رسوبات را پاک کنید. و در آخر اتو را با آب پر کنید تا سرکه موجود در مخزن شسته شود .

حتما بخوانید!!
مزایا و معایب چرخ خیاطی صنعتی

خراب شدن ترموستات اتو بخار سیلتر

ترموستات موجود در اتو بخار ها باعث تنظیم دمای مختلف دستگاه برای اتو کشی انواع لباس ها می شود و خراب شدن آن باعث کم شدن بخار اتو خواهد شد. در واقع اگر ولوم ترموستات آزادانه حرکت نکند و با تغییر دمای اتو، بخار تولید نشود، قطعه ترموستات اتو بخار سیلتر خراب شده است. بنابراین باید ترموستات عوض شود.

اگر کم شدن بخار اتو و یا حتی بخار نکردن اتو به دلیل این ۴ علت بیان شده در بالا نباشد، به احتمال زیاد دستگاه دچار نقص فنی شده و نیاز به تعمیر اتو بخار توسط تکنسین های مجرب دارید.

 

در اتو بخار سیلتر، ممکن است هنگام استفاده از بخار، بخار خروجی نداشته باشیم که موضوع بسیار مهمی است و مهمترین بخش از کارکرد اتو بخار سیلتر، تولید بخار است. و از جمله مشکلاتی که میتواند پیش بیاید به این صورت است:

خرابی در بوبین شیر برقی: در صورت که بوبین شیر برقی خرابی شده باشد آنگاه دستگاه متوجه میزان بخار نشود. که در این حالت با تعویض بوبین مشکل حل می شود.

خرابی شیر برقی اتو بخار سیلتر: در صورتیکه شیر برقی اتو سیلتر با مشکل مواجه شود همین موضوع باعث می گردد که خروجی بخار از کار افتاده و بخار بیرون نیاید.

خرابی در کلید قرمز یا دکمه بخار: در صورتیکه همه موارد درست بود و مشکل وجود نداشته باشد، لامپ بخار به رنگ قرمز درمی آید، ولی در صوریتکه این لامپ قرمز می شود اما خروجی بخار ندارید ممکن است بخاطر خرابی در کلید تولید بخار باشد

حتما بخوانید!!
رسوب زدایی اتو بخار سیلتر

خراب شدن سیم کشی اتو بخار سیلتر: در صورتیکه سیم کشی اتو سیلتر خراب شده باشد، آنگاه بخاطر اینکه فرمان از روی دسته به شیر برقی ارسال نمی شود، اتو بخار را به بیرون هدایت نمی کند که در این حالت با تعویض یا ترمیم سیم کشی مشکل حل می شود.

اگر به علت بخار نکردن اتو مخزن دار سیلتر دچار مشکل شدید میتوانید با کمک تیم نخریس مشکلتان را حل کنید .

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *