سرکیسه دوز

نحوه نخ کردن دستگاه سر کیسه دوز

نحوه نخ کردن دستگاه سر کیسه دوز

نحوه نخ کردن دستگاه سر کیسه دوز

دستگاه دوخت گونی یا  سرکیسه دوز، ماشینی است که برای دوختن یا کوک زدن انواع پارچه و گونی توسط نخ استفاده می‌شود. سر کیسه دوز دارای سوزنی با یک سوراخ است که در انتهای سوزن قرار دارد. وقتی سوزن به بالا و پایین حرکت می کند، یک حلقه رشته نخی را از طریق لایه های پارچه ای به انتهای رشته دیگر نخ که به بوبینی که در کف دستگاه  واقع شده است، فشار داده و متصل می کند. امکان تعویض سوزن انواع چرخ سرکیسه دوز وجود دارد و میتوانید ضخامت متفاوت مربوط به کلفتی و نازکی دوخت را با استفاده از ضخامت مختلف سوزن ها تغییر دهید. در موقع خرید دستگاه سر کیسه دوز باید توجه کنید که بهترین گزینه را برای ماشین خود انتخاب نمایید. جنس موادی که دستگاه دوخت گونی از آن ساخت شده، کیفیت دستگاه دوخت نخی را تعیین می‌کند، در موقع خرید، دقت کنید که اگر دستگاه دوخت گونی از جنس فولاد باشد از کیفیت بالاتری برخوردار است.

برای نحوه نخ کردن دستگاه سر کیسه دوز ویدیو زیر را مشاهده کنید.

 

سرکیسه دوزی در انواع مختلف تمام صنعتی و نیمه صنعتی تولید میشود.

معمولا کارخانجات بزرگ همچون صنایع سیمان و شکر مدلهای تمام صنعتی سرکیسه دوزی که دارای نوار نقاله میباشد استفاده میکنند و این ماشین بعد از اینکه کیسه خالی توسط دستگاه پر کن از محصول مورد نظر پر شد، کیسه توسط نوارنقاله به زیر دستگاه سرکیسه دوز منتقل شده و بعد از اتمام عملیات، دوخت کیسه مورد نظر توسط نوارنقاله به قسمت انبار منتقل میشود.
اما اکثر تولیدکنندگان امکان تهیه مدل های صنعتی را به دلیل قیمت یا حجم زیاد دستگاه ندارند. لازم به ذکر است به طور کلی کارخانجات کوچک نیاز به تهیه دستگاه سرکیسه دوزی تمام اتوماتیک ندارند.

حتما بخوانید!!
تأثیر کرونا بر بازار مصرف نخ سرکیسه دوزی

روش کار کردن دستگاه سر کیسه دوز

سرکیسه دوز نیمه اتومات دستگاه کوچکی است با وزن تقریبی 6 کیلوگرم که شما میتوانید با یک زنجیر معمولی و یا قرقره های مخصوص این دستگاه را از سقف محل کارخانجات خود آویخته و کیسه محصول را به زیر دستگاه منتقل کنید و عملیات دوخت توسط دستگاه انجام خواهد شد، همچنین درصورتیکه تعداد کیسه های شما زیاد نیست میتوانید دستگاه را با دست روی کیسه گرفته و از یک سمت کیسه به سمت مخالف حرکت داده و عملیات دوخت انجام خواهد شد.
مدل های رایج و معمولی دستگاه سرکیسه دوزی توسط یک نخ عملیات دوخت کیسه را انجام میدهد، این نخ توسط دستگاه با یک سوزن و یک قلاب مخصوص به صورت گره ها زنجیره ای در می آورد لازم به ذکراست به جهت نیاز به بازکردن کیسه جهت تخلیه یا بازکردن یک از گره های دوخت و کشیدن سرنخ کل دوخت شما در کمتر از چند ثانیه و به راحتی باز شود.

به منظور دوخت انواع گونی های پلاستیکی یا کنفی می توان از دستگاه سر کیسه دوز دستی استفاده نمود.
این دستگاه قابل حمل بوده و به صورت سیار می توان آن را استفاده نمود.
دستگاه دوخت دستی قابلیت دوخت یک طرفه ، دو طرفه را دارا می باشد.
دستگاه های دوخت دستی محلی برای قرار گرفتن دوک نخ دارد و سر نخ داخل سوراخ سوزن رفته و دوخت های مختلف و منظمی را بر روی درب کیسه انجام داده، به وسیله نیروی دست این سوزن بالا و پایین رفته و دو لبه گونی را به یکدیگر متصل می نماید.

حتما بخوانید!!
منظور از سرکیسه دوزی چیست؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *