چرخ خیاطی, چرخ خیاطی صنعتی

چرخ خیاطی برقی

چرخ خیاطی برقی

چرخ خیاطی برقی ، یک موتور دارد. این موتور ، دارای توانایی به حرکت درآوردن سوزن چرخ را مهیا می ‌کند. البته این نوع مدل از چرخ خیاطی دستی و خانگی پدال پایی برقی دارند و سرعت حرکت سوزن را با فشار دادن پدال پایی برقی می‌توان بررسی دقیق کرد. ( البته کار کردن با این نوع از مدل چرخ خیاطی کمتر از دست استفاده میشود ) با بهره وری از این نوع چرخ خیاطی برقی ، فرد می‌تواند با هر دو از دست خود آن پارچه را بگیرد.

روی این چرخ خیاطی ‌ها ، صفحه درجه بندی شده ایی قرار دارد که با آن می ‌توان انواع دوخت و طول کوک ‌ها را تنظیم  و کنترل کرد. بعضی از چرخ های خیاطی برقی مجهز به نخ ‌قطع‌ کن خودکار و جا دکمه‌ سوراخ ‌کن اتوماتیک هستند. با این نوع از چرخ خیاطی می ‌توان از انواع و نظیر پارچه ‌ها برای دوخت و دوز لباس استفاده کرد. همچنان چگونگی دوخت با این نوع از چرخ‌ ها بسیار بالا است.

این نوع از چرخ خیاطی ها نسبت به چرخ خیاطی های قدیمی و اغلب با دست کار کردن بهتر هست هم کارکرد آن در هنگام دوخت و دوز مناسب تر است و هم کمتر با دست استفاده می شود زیرا بر اینکه چرخ خیاطی های دستی برای کسایی که زیاد نمی توانند از دستشان کار بکشند ممکن است برایشان زیان آور باشد و هر لحظه باید تنظیمات آن را درست بکنند و همچنان سبب خستگی دستشان می شود.

در برخی از این چرخ ها قابلیت این را دارند که همینطور نخ را به راحتی وارد سوزن کنید امکان تعیین طول و عرض دوختها را نیز تغییر بدهید و اکثر در اغلب خانوم های خانه دار و یا حتی در کارگاه های دوخت و دوز مورد استفاده است.

حتما بخوانید!!
8 ابزار خیاطی که احتمالاً نمی دانید به آن ها برای خیاطی نیاز دارید

 

کارکرد چرخ خیاطی برقی

چرخ خیاطی برقی تلفیقی از چرخ های مکانیکی و کامپیوتری می باشند و این نوع از دستگاه ها مسیر جریان های برق الکتریکی را برای انتخاب نوع دوخت و دوز دارند . این چرخ های خیاطی حائز مانیتور بسیار بزرگ اِل سی دی بوده که نمایان گر تنظیمات در حال حاضر برای اعمال می باشد . شما هم می توانید تنظیمات دیگر هم روی این دستگاه ها اکتیو کنید. خیاط های حرفه ای برای راحت تر شدن شیوه دوخت های دشوار از این نوع دستگاه ها استفاده لازم را می کنند.

تازه کار های شروع به کار چرخ خیاطی لازم هستند با چرخ های مکانیکی شروع به کار کنند. زیرا بر این که چرخ خیاطی های برقی سرعتشان بسیار بالا و قابلیت های حرفه ایی را دارند و استفاده از آن به تجربه بالا لازم است و همین طور قیمت کم تری را هم نسبت به این چرخ خیاطی دارند , اما در این بخش از چرخ خیاطی برقی نخریس قیمت مناسب و به صرفه ایی را در نظر گذاشته است.

اگر هم توان خرید بسیار بالایی را دارید مطلوب است چرخ خیاطی کامپیوتری و یا دیجیتالی آن را مورد پسند خود انتخاب کنید چون که قابلیت های بیشتری را دارد. هر کدام از این دستگاه های گفته شده در انواع ساده و پیشرفته وجود دارد که شما بر پایه ی مورد نیاز خود آن را خریداری می کنید.

 

وجه خرید این نوع چرخ خیاطی

قبل از هر کاری وجه خود را برای کردن این نوع از دستگاه چرخ خیاطی برقی محاسبه بکنید . همان طور که در مطلب پیش گفته شد این نوع از دستگاه ها دارای آپشن ها قابلیت های بسیار متعددی هستند و قطعا دارای قیمت زیادی هستند. باید در نظر داشته باشید که به همه ی این آپشن ها و قابلیت های چرخ خیاطی نیاز دارید یا خیر.

حتما بخوانید!!
7 نکته ای که قبل از خرید چرخ خیاطی باید به آن ها توجه کنید

چرخ های خیاطی برقی نیز نسبت به چرخ های مکانیکی و یا حتی چرخ خیاطی صنعتی قیمت پایین تری دارند و تعرفه قیمت این چرخ های برقی نسبت به چرخ های کامپیوتری بسیار ارزان تر می باشند. به دنبال خرید یک دستگاه مدرن و تکامل یافته برای واحد تجاری خود باشید تا برای دوخت و دوز های گوناگون خود به دستگاه های دیگه ایی نیاز نداشته باشید. و در هنگام خرید دستگاهی را مد نظر خود انتخاب بکنید که هر سال مجبور به عوض کردن آن نباشید و اگر در این زمینه خیاطی , خیاط ماهر و حرفه ایی هستید , خرید این چرخ نه تنها برخی از کار های دوخت دوزتان را سریع انجام می دهد بلکه می تواند جای چرخ خیاطی های دیگر را بگیرد.

 

مزایا و معایب چرخ خیاطی برقی

همان طور که تا اینجا مطالب گقته شد این نوع چرخ خیاطی ترکیبی از چرخ مکانیکی و کامپیوتری و دارای قابلیت های منحصر به فردی را دارا می باشد که این دستگاه پیشرفته حائز مزیت های و معایب های متعددی است که در ادامه به آن می پردازیم:

مزایا:

  1. این دستگاه پیشرفته و مدرن دارای کارکرد ها و همان قابلیت هایی می باشد که کار های دوخت و دز را راحت تر تمام می کند
  2. چرخ های خیاطی برقی متناسب به عملکردی که در حین دوخت دارد از سرعت العمل بسیار بالایی برخوردار است و فقط خیاط کار بلد و حرفه ای از این دستگاه به خوبی می توانند استفاده کنند.
  3. تنوع دوخت این دستگاه بسیار پیشرفته است و از نصفه دوخته شدن هر لباسی اجتناب می کند
  4. اتوماتیک بودن این دستگاه در مسیر جریان برق از اهمیت منحصری برخوردار است.
حتما بخوانید!!
هنگام خرید چرخ خیاطی باید به دنبال چه چیزی باشیم؟

معایب:

  1. استفاده نابلد از این دستگاه ممکن است از قص دوخت لباستان خراب بشود
  2. اگر خیاط حرفه ایی نیستید استفاده لازمه از این دستگاه برایتان مشکل ساز است و احتمال ریسک آن برای خود و لباس هایتان بسیار زیاد است.
  3. معایب این دستگاه برای شما در این است که دقت لازم را در حین دوخت نداشته باشید و همین طور آشناییت لازم با قابلیت های این چرخ خیاطی.
  4. اگر فقط از چرخ های مکانیکی استفاده کرده اید و با چرخ خیاطی کامپیوتری کار نکردید پس بهره برداری لازم از چرخ خیاطی برقی را نخواهید داشت

تا به همین بخش از این نوع چرخ خیاطی و استفاده دقیق و صحیح از آن ممکن است برایتان جالب بوده باشد پس اگر مایل هستید و می خواهید از این چرخ برقی استفاده کنید در قسمت تماس با ما برای بهره وری از این دستسگاه در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *