چرخ خیاطی, چرخ خیاطی خانگی

چرخ خیاطی دستی و خانگی

چرخ خیاطی دستی و خانگی

چرخ خیاطی دستی و خانگی که از متداول ‌ترین و قدیمی ترین نوع چرخ خیاطی ، و همینطور مدل دستی و خانگی آن است که برای دوخت و دوز‌ های معمولی کاربرد بسزایی دارد. این چرخ خیاطی با انرژی مکانیکی و از طریق به گردش درآوردن دسته چرخ خیاطی خانگی کار کرده و برنامه‌ های دوخت و دوز آن کاربرد چندانی ندارد. البته امروزه انواع چرخ های خانگی با تکنولوژی های بسیار پیشرفته ایی نیز در بازار موجود هستند.

این نوع از چرخ خیاطی ها فقط به همین مدل های چرخ خیاطی معمولی دستی یا خیلی از چرخ خیاطی برقی که شناخته شده است محدود نمی شود. و انواع چندان مختلفی از چرخ خیاطی دستی معمولی و بسیار پیشرفته همانند چرخ خیاطی های کامپیوتری ، چرخ خیاطی مکانیکی ، چرخ خیاطی دستی ، چرخ خیاطی طراحی گلدوزی و غیره در بازار می توان یافت؛ که هر کدام از آن کاربرد مخصوص خود را دارند. و ممکن است با یکی از این چرخ های خیاطی کارتان راه بیفتد یا حتی لازم باشد یک یا چند مورد از این چرخ خیاطی های دستی را در خانه تان داشته باشید.

 این چرخ خیاطی ها تنها فقط از سمت چپ به راست دوخته می شود ، و در جهت بر عکس نمی دوزد. و پارچه باید با دست چپ نگه داشته شود ، و با آرامی به ندرت به آن تنش وارد کنید ، و استارت چرخ خیاطی را بزنید ، کلید قدرت را در بالا ترین نقطه قرار دهید. و به سهولت کار دوخت انجام می شود. و کار دوخت و دوز با این نوع از چرخ خیاطی ها آسان می باشد و هر کسی می تواند از این نوع چرخ ها استفاده کند و با بهره گیری از چرخ خیاطی های خانگی و دستی در خانه تان به عنوان دوخت و دوز خیلی از لباس ها می توان انجام داد.

چرخ خیاطی دستی و خانگی

کاربرد چرخ خیاطی دستی و خانگی

از نحوه چرخ خیاطی دستی و خانگی در اکثر کار های دوخت و دوزی در همین چرخ خیاطی های امروزی عملکرد چندانی را دارد و تنظیمات دوخت طول آن همانند چرخ خیاطی های مکانیکی است با این حال که عرض و نوع کوک چرخش آن قدرت بالایی را دارد

حتما بخوانید!!
7 نکته ای که قبل از خرید چرخ خیاطی باید به آن ها توجه کنید

در نخریس چرخیاطی های خانگی به صورت فیزیکی با انرژی مکانیکی به صورت دست کار می کنند که در این نوع از چرخ خیاطی خانگی برای یک نفر و برای دوخت های شخصی استفاده می شود و فقط یک نوع دوخت دارند. در یک چرخ خیاطی های خانگی نوین پارچه به سهولت به جلو سر خورده و از دستگاه خارج خواهد شد و بدون استفاده از سوزن ، انگشت شماره و بعضی از تجهیزات مورد استفاده در دوخت و دوز های دستی ، به صورت اتوماتیک پروسه دوخت را انجام داده و باعث قناعت در وقت می شود. چرخ خیاطی خانگی ، در مقابل به چرخ خیاطی صنعتی ، بزرگتر ، سریعتر ، و متنوع تر از نظر اندازه ، تعرفه ، شکل و شمایل ، و دارای عملکرد بسزایی هستند

چرخ خیاطی های خانگی نیز به یک موتور الکتریکی ، که از انواع قطعات های فلزی به عنوان پایه چرخ دنده ، مکانیزم میله ، چفت ، سوزن ، نخ سوزن ، پدال و میله تنظیم اصلی نیاز دارد. قرقره امکان این را دارد که از فلز یا پلاستیک ساخته شده باشد. صفحه های گردش نیز به طور خاص برای کنترل اصلی چرخ خیاطی ، انتخاب الگو و نوع دوخت و دوز ، و جنون گسترده ایی از خصوصیت های دیگر مورد نیاز است. موتورها ، قطعات فلزی ماشینی و صفحه های گردش توسط فروشندگان اراعه و یا توسط تولیدکنندگان ساخته می شود.

چرخ خیاطی دستی و خانگی

مزایا و معایب این نوع از چرخ خیاطی

چرخ خیاطی های خانگی برای کسایی که به تازگی شروع کردند انتخاب مطلوبی است و حمل و نقل آسانی را دارد و نسبت به نمونه چرخ خیاطی خانگی برقی و کامپیوتری سبک تر است اما این چرخ ها در دوخت و دوز پارچه ها محدودیت آشکاری را دارند.

حتما بخوانید!!
چرخ خیاطی ژانومه

پارچه های نازک یا خیلی ضخیم را نمی توان با این چرخ ها دوخت و انجام اموری مثل سر دوزی یا کج دوزی را نیز ممکن است نمون های قدیمی تر چرخ خیاطی دستی نداشته باشند اگر چه در سال های اخیر قابلیت عوض کردن پایه دوخت این محدودیت را رفع کرده است اما همچنان بسیاری از کاربرد های دوخت و دوز حرفه ایی را در چرخ خیاطی های خانگی نمی توان یافت.

چرخ خیاطی های خانگی و دستی قیمت مناسبی را دارند طول عمر بالایی داشته و نیاز به شرایط خاصی جهت نگه داری ندارند این چرخ ها از قطعات زیادی تشکیل نشده است اما با این حال می توان از به خوبی استفاده و همینطور تعمییر کرد , از سیوی دیگر یکی از بزرگترین معایب این چرخ ها آن است که نمی توان تنظیمات دوخت زیادی را روی آنها پیاده کرد و برای دوخت های حرفه ایی و یک طرفه مناسب نیستند.

سرعت دوخت در چرخ خیاطی های برقی نسبت به نوع دستی آن بیشتر است و با استفاده از رکاب آن می توانید کارای دوخت را راحت انجام بدید و لازم به ذکر است این نوع از چرخ خیاطی ها دارای انواع دوخت و کوک هستند و کاربر در زمان استفاده از آن , تسلط خوبی روی کار خواهد داشت. از معایب ان نیز می توان به طول عمر کوتاه در صورت عدم سرویس و نگه داری در شرایط مناسب اشاره کرد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.