چرخ خیاطی

کاربرد استفاده از چرخ خیاطی صنعتی

در واقع کاربرد استفاده از چرخ خیاطی صنعتی در بیشتر دوخت و دوز ها کارهای بیشتری را در هنگام دوختن به ثمر می رساند همچنان با بهره گیری از کاربرد استفاده از چرخ خیاطی صنعتی در بیشتر موارد از طرح گلدوزی ها و با کیفیت بهتر و قدرت به خصوص این چرخ خیاطی می تواند از چرخ خیاطی های خانگی بالاتر و مناسب تر باشد.

چرخ خیاطی های خانگی نمی توانند چند تا لایه پارچه را به همین آسانی چرخ بکنند ، در واقع ، موتورشان قدرت چندتا کار با هم و در ساعت کار همیشگی را ندارد و موتور داغ می کند. چرخ خیاطی های صنعتی بسیار مقاوم هستند و این امکان را دارند که در انواع پارچه های سفت و کلفت را ، از جمله پارچه های چرم ، به آسانی بدوزند.

در واقع ، چرخ خیاطی های صنعتی کاملا از پس همه کار ها پارچه ها و پروژه ها بر می آیند. زیرا در بعضی از چرخ خیاطی های صنعتی مسیرشان را به سمت صنعت های خانگی نیز همراهی کرده اند ، چون که بسیار بادوام هستند و از پس بسیاری از انجام پروژه ها و کار های پارچه ایی بر می آیند.


چرخ خیاطی های صنعتی نیز انواع متفاوتی دارند و هر کدام مختص انجام کار های خاصی هستند. و در قبال ، چرخ خیاطی های خانگی برای انجام کارهای معطوف و متنوع طراحی می شوند. پایه چرخ های صنعتی را با استفاده از فلز می سازند؛ به همین دلیل ، از استقامت بسیار بالایی برخوردار هستند و می توان سال های طولانی ، گنجایش و ابعاد زیادی از کار را با آن ها انجام داد. 

حتما بخوانید!!
8 ابزار خیاطی که احتمالاً نمی دانید به آن ها برای خیاطی نیاز دارید

چرخ خیاطی های صنعتی ، در مقایسه با چرخ های خانگی ، بسیار گران هستند؛ از این رو ، بسیاری ترجیح می دهند انواع دست دوم آن را تهیه بکنند. سینگر و جوکی ، بهترین مدل های چرخ صنعتی به شمار می آیند.

مهم ترین دلایل کاربرد استفاده از چرخ خیاطی صنعتی

 از نوع صنعتی چرخ خیاطی نیز در عرصه بازار وجود دارد. چرخ خیاطی صنعتی معمولا برای یک نوع دوخت تخصص یافته اند. بعضی از انواع این چرخ خیاطی ها عبارت اند از چرخ خیاطی های سردوز ، چرخ خیاطی های راسته دوز ، چرخ خیاطی میان دوز ، سر کیسه دوزی و غیره. چرخ خیاطی صنعتی در مقایسه با چرخ خیاطی خانگی بزرگتر، بسیار پُر قدرت و تخصصی تر است.

چرخ خیاطی صنعتی دارای اجزا مختلف است. و علاوه بر اجزا اصلی و سازه چرخ خیاطی ، که یک سری تجهیزات جانبی چرخ خیاطی نیز وجود دارند که با استفاده از آنها خاصیبت دوخت و دوز بیشتری را به ما می دهد و همینطور کیفیت دوخت را بهتر می کند.

در این صورت , بخش ها در چرخ خیاطی عبارت اند از: بنیان های مختلف مثل پایه مخصوص در دوخت زیپ ، جا دکمه ایی ، دکمه زن و غیره ، چراغ برای صحت نگرش خیاط ، قرقره نخ کن اتوماتیک و غیره.

در حال حاضر شرکت های خیلی زیادی در بخش ادامه و زمینه های ایجاد و فروش در چرخ خیاطی به رقابت پرداخته اند که از محبوب ترین آنها می توان به چرخ خیاطی صنعتی جک ، چرخ خیاطی صنعتی ژوکی ، چرخ خیاطی صنعتی زوجی ، چرخ خیاطی صنعتی لی گلد ، چرخ خیاطی مارشال ، چرخ خیاطی کاچیران ، چرخ خیاطی ژانومه ، چرخ خیاطی برنینا و انواع چرخ خیاطی های دیگر در این فرآینده ها اشاره کرد.

حتما بخوانید!!
8 نکته برای جلوگیری از آسیب در هنگام کار با چرخ خیاطی

همانطور که در مطلب بالا بیان شد این چرخ های صنعتی مغایرتی در زمینه ی کارکرد چرخ خیاطی های خانگی دارند که با در نظر داشتن اطلاعات معطوف در این باره می تواند به شما کمک های بسیاری کند.

از چرخ های صنعتی در صنعت هایی همچنان کارخانه های پارچه دوزی و بافندگی استفاده می شود و این چرخ ها دارای کارکرد بسیار یکنواخت و تک کاره هستند.

بخش مهم در داشتن این نوع از چرخ خیاطی

در این قسمت فرض می کنیم که فرد راه نفوذ نخ را بدرستی انجام داده و از کارکرد نخکش خود اطمینان حاصل خاطر پیدا کرده است.
و درجه مرتبط به کششِ نخ از صفر تا نه تنظیم و نه کنترل شده است و به صورت معمولی کشش نخ روی عدد 4 است.

همانطور که موقع دوخت و دوز با پارچه ها و نخ های مختلف مشاهده شد که نخ سوزن ها در زیر پارچه حلقه حلقه می شود و میزان کشش نخ را به طرف تعداد اعداد بزرگ تر بچرخانید و درصورتی که نخ کوتاه بر روی یک پارچه مشاهده می شود پایه کشش نخ را به طرف عدد های پایین تر بچرخانید.

به طور کلی می توان گفت هر چه پارچه ، نخ و سوزن در موقع دوخت و دوز کلفت تر باشند چرخ کشش نخ بر روی عدد های بزرگ تر قرار گرفته می شود و هرچه پارچه و نخ و سوزن در زمان دوخت نازک تر انتخاب شوند چرخ کشش نخ بر روی همه ی عدد های کوچک تر قرار می گیرند.

شما می توانید با استفاده از قابلیت های چرخ های ضنعتی که خاصیت چرخ های خانگی را دارند و لوزه هایی که برروی این چرخ ها تهیه شده انواع متفات دوخت و دوز را هم انجام بدهید اما این امر با استفاده از چرخ خیاطی صنعتی قابل ممکن نمی باشد.

حتما بخوانید!!
هنگام خرید چرخ خیاطی باید به دنبال چه چیزی باشیم؟


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *