چرخ خیاطی

8 نکته برای جلوگیری از آسیب در هنگام کار با چرخ خیاطی

نکات ایمنی هنگام کار با چرخ خیاطی

به چه نکات ایمنی هنگام کار با چرخ خیاطی باید توجه داشت؟

آیا کار با چرخ خیاطی باعث آسیب می شود؟

امروزه برای بسیاری از افراد، یادگیری خیاطی به معنای دوختن دستی هر لباس و لحاف نیست. بلکه خیاطی با استفاده از چرخ خیاطی در این دوران مدرن است.

با این حال، اگر قرار است از چرخ خیاطی استفاده کنید، باید بدانید که چگونه از آن با خیال راحت استفاده کنید. چرخ خیاطی ممکن است خطرناک ترین دستگاهی که شما همیشه استفاده می کنید نباشد اما این بدان معنا نیست که باید احتیاط را در هنگام استفاده از آن انجام نداد.

در این مقاله ، نکات ایمنی هنگام کار با چرخ خیاطی را بررسی کرده ایم. پس هر بار که می خواهید از چرخ خیاطی خود استفاده کنید، این نکات را به خاطر داشته باشید.

8 نکته ایمنی برای جلوگیری از آسیب

1. شناسایی فاصله

بارزترین خطر هنگام استفاده از چرخ خیاطی، سوزن متحرکی است که از طریق آن پارچه خود را می دوزید. بهترین کاری که می توانید انجام دهید، آسان ترین مرحله است، تنها کافی است انگشتان خود را با فاصله ای ایمن از سوزن نگه دارید. به طور کلی، تقریباً نیم متر از سوزن در نظر گرفته می شود.

مطمئناً مواردی وجود دارد که پارچه ای که با آن کار می کنید نیاز دارد تا با انگشتان خود، پارچه را راهنمایی کنید. اما این کار را با نزدیک کردن انگشتان خود به سوزن انجام ندهید. اگر به فروشگاه خرازی محل خود سر بزنید، می توانید ابزاری برای راهنمایی پارچه ای پیدا کنید که انگشتان شما را به خطر نمی اندازد.

حتما بخوانید!!
چرخ خیاطی خانگی و چرخ خیاطی صنعتی دارای چه تفاوت هایی می باشند؟

2. دور نگه داشتن موهای سر از چرخ خیاطی

اگر موهای بلندی دارید، اگر مواظب نباشید موهای شما درگیر چرخ خیاطی می شود. متأسفانه ، هنگامی که مشغول کار هستید، به سمت دستگاه خود خم می شوید تا از نزدیک نگاهی به نتیجه ی کار بیندازید، اگر مواظب نباشید ، موهای شما می تواند خطرساز باشد. خوشبختانه، اما ، در حالی که کار می کنید ، فقط با بستن و یا جمع کردن موهای خود به عقب، می توانید به راحتی از هر گونه خطری جلوگیری کنید.

3. تمرکز کنید

وقتی روی چرخ خیاطی خود کار می کنید، برای ایمن ماندن باید روی کاری که انجام می دهید تمرکز کنید آسان است که یک حادثه مانند یک لغزش ساده دست اتفاق بیفتد. برای جلوگیری از این کار، هنگامی که از چرخ خیاطی استفاده می کنید، فقط روی کاری که انجام می دهید تمرکز کنید.

4- مطمئن شوید که سنجاق ها و سوزن ها سالم هستند

هنگامی که ماشین خیاطی خود را تنظیم می کنید، می خواهید مطمئن شوید که سوزن هایی که استفاده می کنید، سالم هستند. سوزن شکسته نه تنها می تواند به آسیب رسیدن به دستگاه شما و یا از بین رفتن پارچه شما منجر شود ، بلکه به طور بالقوه می تواند به یک گلوله خطرناک تبدیل شود.

5. از دستگاه چرخ خیاطی درست و مناسب استفاده کنید

5امین مورد از نکات ایمنی هنگام کار با چرخ خیاطی ، این است که مطمئن باشید برای انجام پروژه خیاطی خود از چرخ خیاطی مناسب آن پروژه استفاده می کنید. برای مثال اگر قصد دوخت پارچه های ضخیم را دارید، شاید بهتر باشد به جای استفاده از ماشین چرخ خیاطی خانگی استاندارد، از چرخ خیاطی صنعتی استفاده کنید. در غیر این صورت، این کار می تواند باعث شود که دستگاه خود را بشکنید که می تواند منجر به موقعیت های خطرناک شود.

نکات ایمنی هنگام کار با چرخ خیاطی

6. مراقب برق و خطر آن باشید

وقتی از چرخ خیاطی خود استفاده می کنید، ممکن است که دستگاه شما برقی باشد. بنابراین ، باید مراقب خساراتی باشید که برق می تواند به دستگاه و یا شما وارد کند. شما می توانید با انجام اقدامات ساده ای از قبیل استفاده نکردن از سیم های فرسوده ، بریده شده یا آسیب دیده، خود را ایمن نگه دارید.

حتما بخوانید!!
هنگام خرید چرخ خیاطی باید به دنبال چه چیزی باشیم؟

7. به دستگاه خود گوش دهید

دستگاه چرخ خیاطی خراب می تواند خطراتی را به دنبال داشته باشد. به این ترتیب ، باید اطمینان حاصل کنید که هیچ مشکلی در دستگاه شما وجود ندارد. به عنوان مثال اگر صدای جغجغه یا سنگ زنی یا صداهایی از این قبیل در چرخ خیاطی خود می شنوید، باید  دستگاه خود را چک کرده و به یک متخصص تعمیر چرخ خیاطی، آن را نشان دهید.

8. هنگامی که از دستگاه استفاده نمی کنید آن را خاموش کنید

اجازه ندهید چرخ خیاطی شما بیکار و یا روشن بماند تا از بروز حوادث جلوگیری کنید. به خصوص باید قبل از شروع به تعمیر مطمئن شوید که دستگاه خاموش و از برق کشیده شده است.

برای کسب اطلاعات از آخرین قیمت چرخ خیاطی می توانید از قسمت فروشگاه سایت دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *