چرخ خیاطی

8 ابزار خیاطی که احتمالاً نمی دانید به آن ها برای خیاطی نیاز دارید

ابزارهای خیاطی

خیاط های تازه کار اغلب وقت و هزینه زیادی را صرف یافتن چرخ خیاطی با امکانات کامل می کنند اما نمی دانند که ابزارهای خیاطی می توانند کار آن ها را آسان تر کنند. آن ها در مورد تمامی ویژگی های چرخ خیاطی تحقیق می کنند.

خیاط های تازه کار سعی می کنند چرخ خیاطی را پیدا کنند که همه کارهایی را که می خواهند انجام دهد و قیمت آن نیز خیلی بالاتر از بودجه مالی آن ها نباشد.

اما چند ابزار دیگر برای خیاط ها وجود دارد که می تواند زندگی آن ها را بسیار آسان کند.

همراه با ماشین های خیاطی فانتزی ، الگوهای بی پایان دوخت و دوز و انواع و مدل های در حال رشد پارچه، در این مقاله به چند ابزار که خیاط های باتجربه به استفاده از آن ها  توصیه کرده اند، اشاره شده است.

سنجاق با سرهای رنگی

سنجاق با سرهای رنگی

هنگامی که برای اولین بار خیاطی را شروع می کنید ممکن است فکر کنید که هر سنجاق برای نگه داشتن پارچه شما است. اما اولین باری که شما سعی می کنید یک پارچه ای که با این سنجاق های رنگی علامت گذاری شده است را بدوزید، به اهمیت داشتن سرهای رنگی پی خواهید برد. این سنجاق ها به شما امکان می دهد آن ه را راحت تر ببینید. برای جلوگیری از ریخت و پاش و گم شدن سنجاق ها به یک کوسن سنجاق نیز نیاز دارید.

بسیاری از خیاط ها، یک بالشتک سنجاق مچ دستی را توصیه می کنند ، بنابراین سنجاق های شما همیشه مفید و در نزدیکی شما هستند.

حتما بخوانید!!
دینام چرخ خیاطی

از آهنربا می توانید برای برداشتن سنجاق هایی که بر روی زمین افتاده است و یا روی پارچه ای است که کار شما بر روی آن تمام شده است استفاده کنید.

بشکاف خیاطی

بشکاف خیاطی

متأسفانه ، ممکن است هر درزی که دوخته می شود ، به خصوص در ابتدای کار عالی به نظر نرسد. بنابراین برای پاره کردن درز و دوباره امتحان کردن و دوختن آن به یکی از این بشکاف های خیاطی نیاز دارید.

سوزن نخ کن

سوزن نخ کن

با شروع پیری چشم شما، به لازم بودن این وسیله پی خواهید برد. این ابزار بسیار آسان برای استفاده و ارزان است ، دلیلی ندارد که چند دقیقه وقت خود را صرف نخ کردن سوزن کنید و به خود استرس دهید.

پاک کننده پرز

پاک کننده پرز

هنگامی که روی یک پروژه کار می کنید ، خواهید دید که پارچه اغلب با تکه های کوچک نخ پوشانده می شود. این ابزار برای برداشتن نخ های اضافی مفید است. بعد از اتمام کار احتمالاً استفاده از آن به کار شما خواهد آمد.

قلم مو

قلم مو ابزارهای خیاطی

می تواند برس آرایش یا برس رنگ باشد. از برس برای تمیز کردن چرخ خیاطی خود استفاده کنید. با این کار می توانید از چرخ خیاطی خود نگه داری و در هزینه ها صرفه جویی کنید.

نوار چسب همینگ

نوار چسب همینگ ابزارهای خیاطی

اگر تا به حال سعی کرده اید پارچه های کششی را بدوزید، می دانید چه دردسری می تواند داشته باشد. با استفاده از این نوار چسب می توانید آن را بین تکه های پارچه قرار دهید و سپس اتو کنید. نوار، پارچه را بهم متصل می کند و حتی پس از شستشو نیز از پارچه جدا نمی شود.

حتما بخوانید!!
تاریخچه چرخ خیاطی در ایران و جهان

اتو و میز اتو

اتو و میز اتو

در دنیایی از لباس های بدون چین و چروک، اتو به سرعت در حال منسوخ شدن است. اما هنگام دوختن پارچه ، می خواهید پارچه تا حد ممکن بدون چین و چروک باشد و برخی از پارچه ها قبل از شروع به دوختن به اتو زدن نیاز دارند. هنگام اتو کردن پروژه های کوچک، یک صفحه مینی اتو نیز می تواند مفید باشد.

قیچی

ابزارهای خیاطی قیچی

یکی دیگر از ابزارهای خیاطی ، قیچی می باشد. برای برش الگوهای کاغذی و هر چیز دیگری به غیر از پارچه، یک مجموعه قیچی اضافی و مخصوص این کار را نیز بخرید. یک قیچی کوچک نیز می تواند برای مواقعی که می خواهید نخ های کم را ببرید مفید باشد.

اگرچه همه این ابزارهای خیاطی ضروری نیستند ، اما همه آنها بسیار مفید هستند و زندگی هر خیاطی را بسیار آسان می کنند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *