اتو بخار سیلتر

کامل ترین راهنمای خرید بهترین اتو بخار

اتو بخار سیلتر

اتوی بخار گرم کاملاً مناسب می تواند لباس های چروک را به بهترین شکل صاف و مرتب کند. استفاده از بسیاری از اتوهای جدید به عنوان مثال مدل های اتو بخار سیلتر، آسان تر است و بخار آن به آسانی آزاد می شود تا چروک لباس ها را از بین برده آن ها را به لباسی صاف و نرم تبدیل می کند.

آزمایشات نشان می دهد که قیمت اتوهای بخار از جمله اتو بخار سیلتر، همیشه عملکرد اتو را نشان نمی دهد.  برای کمک به شما در انتخاب بهترین اتو بخار مناسب نیاز و بودجه خود می توانید از این راهنما استفاده کنید.

بخار و گرما برای از بین بردن چین و چروک مهم هستند.در حالی که هر یک از مدل های اتوها برای مثال اتو بخار سیلتر، باعث از بین رفتن چین و چروک ها می شوند، اما در نهایت اتوهایی که بخار کمی تولید می کنند زمان بیشتری را  برای انجام کار و از بین بردن چروک ها لازم دارند.

اتو بخار سیلتر

کدام نوع اتوی بخار را انتخاب کنیم؟

دو نوع اصلی اتو بخار شامل اتو بخار بی سیم و اتو بخار مخزن دار برای انتخاب وجود دارد که نه تنها از نظر ویژگی ها و عملکرد متفاوت هستند بلکه از نظر قیمت نیز فرق دارند، بنابراین مبلغی که می خواهید برای خرید اتو بخار هزینه کنید می تواند در تصمیم شما تأثیر بگذارد. همچنین محلی که می خواهید اتو را در آن نگه داری کنید را در نظر بگیرید، زیرا اتو بخار مخزن دار مانند اتو بخار سیتلر نسبت به اتوهای بخار سنتی حجیم تر است.

شما می توانید برای مقایسه و خرید انواع اتوی بخار به بخش فروشگاه سایت وارد شوید.

اتوهای بخار

اتوهای بخار معمولی از ترکیبی از بخار و گرما برای صاف کردن چین و چروک ها استفاده می کنند. اگر بیشتر لباس های شسته شده را اتو می کنید، اتوی معمولی مناسب شما خواهد بود، صرفاً به دلیل اینکه مخازن آب در سمت کوچکی از اتو قرار دارند. اتوهای بخار در هنگام استفاده کمی سنگین تر از اتو بخار مخزن دار هستند ، اما بیشتر این اتوها هنوز هم به اندازه کافی سبک هستند که نباید مشکلی در استفاده از آن ها داشته باشید و همچنین به اندازه کافی کوچک هستند که باعث شده است تا جای زیادی را اشغال نکنند و قابل نگه داری در جاهای مختلف خانه از جمله کشوی میز و کمد باشند. یک نقطه ضعف مهم در اتوهای بخار این است که به طور قابل توجهی بخار کمتری نسبت به اتو بخارهای مخزن دار به عنوان مثال اتو بخار سیتلر تولید می کنند ، بنابراین ممکن است مجبور شوید زمان بیشتری را برای از بین بردن چین و چروک های لباس های خود اختصاص دهید.

حتما بخوانید!!
تعمیر اتو بخار مخزن دار سیلتر

مزایای اتو بخار

 • بسیار ارزان تر از اتو بخارهای مخزن دار
 • نگهداری و حمل آسان
 • قابل استفاده در صفحه میز اتو معمولی
 • بی صدا بودن در هنگام استفاده

معایب اتو بخار

 • تولید بخار کمتری نسبت به اتو بخار مخزن دار
 • نیاز به پر کردن مخزن آب اتو
 • سنگین شدن به دلیل مخزن آب پر
اتو بخار سیلتر

اتو بخار بی سیم

اتوهای بخار بی سیم هنوز یک مفهوم نسبتاً جدید در عرصه تکنوژی و دنیای اتوها هستند  اما با افزایش محبوبیت آن ها، شروع به بیشتر دیده شدن کرده است. اتوهای بخار بی سیم ساخته شده اند تا به دلیل سیم برق محدود کننده، اتو کردن لباس ها را سریع تر و راحت تر کنند، و به شما آزادی بیشتری می دهد تا در اطراف میز اتو بدون پیچش سیم به دور دست یا میز، اتو را حرکت دهید. اتوهای بخار بی سیم با یک پایه عرضه می شوند که باید به برق متصل شوند تا اتو شارژ شود. باید اتو را هنگام اتو کشیدن مجدداً روی صفحه پایه قرار دهید تا گرم و بخار تولید کند. متأسفانه در بیشتر مدل های اتو بخار بی سیم از باتری های لیتیوم یونی غیرقابل تعویض استفاده می شود. هنگامی که اتوی شما دیگر بین استفاده از اتو کشیدن به خوبی شارژ نشد، این نشانه ای است مه لازم است یک اتوی جدید بخرید.

مزایای اتو بخار بی سیم

 • آزادی حرکت در اطراف میز اتو
 • بدون سیم برق برای مانع شدن از اتو کردن کامل لباس ها
 • نسبت به اتو بخار سیم دار سبک تر است
حتما بخوانید!!
تشخیص اتو بخار سیلتر اصل با تقلبی

معایب اتو بخار بی سیم

 • در طول استفاده به تدریج گرمای خود را از دست می دهد
 • باتری ها قابل تعویض نیستند
 • مدل های زیادی برای انتخاب وجود ندارد

اتو بخار مخزن دار

اتوهای بخار مخزن دار برای تولید مقادیر زیادی بخار برای مدت طولانی تر، برای ایجاد کار سبک تر در هنگامی که انبوهی از لباس ها باید اتو شوند، طراحی شده اند. اتوهای بخار مخزن دار به طور معمول می توانند سه برابر اتو بخار معمولی آب نگه دارند، بنابراین مجبور نیستید برای پر کردن مجدد مخزن آب، اتو کردن را متوقف کنید. اتو کشی با آن ها، هنگام استفاده، راحت تر است زیرا آب در یک مخزن جداگانه نگه داشته می شود بنابراین وزن آن نیز سبک تر است، بهترین اتو بخار مخزن دار مانند اتو بخار سیتلر، بدون شک تجربه اتو کردن لباس ها را سریع تر و راحت تر می کنند و چین و چروک های لباس ها را به بهترین شکل از بین می برد اما با این وجود کمی گران هستند و برای همه افراد نیز مناسب نیستند.

مزایای اتو بخار مخزن دار

 • بخار بسیار بیشتری نسبت به اتو معمولی تولید می کند
 • سرعت و بدون زحمت چین و چروک ها را صاف می کند
 • سبک تر از اکثر اتوها
 • به دفعات بیشتری برای پر کردن مخزن نیاز ندارد

معایب اتو بخار مخزن دار

 • گران تر از اتو استاندارد
 • نیاز به فضای ذخیره سازی زیاد دارد و حمل آن سخت است
 • پر سر و صدا است
 • بعضی از آنها برای قرار گرفتن بر روی میز اتو معمولی خیلی سنگین هستند

اگر مرتباً لباس های بسیار زیادی از لباسه های شسته شده و وسایل بزرگ مانند روتختی و ملافه را اتو می کنید و اگر اولویت شما این است که هرچه سریع تر آن ها را اتوکشی کنید ، ارزش سرمایه گذاری در خرید یک اتو بخار مخزن دار برای مثال اتو بخار سیلتر را دارد. اما بین بهترین و بدترین اتوهای بخار مخزن دار تفاوت های زیادی وجود دارد.

حتما بخوانید!!
نحوه اتو کردن لباس ها

 

علت یکسره شدن بخار سیلتر به چند عامل بستگی دارد. که در ذیل به آنها اشاره می شود:

یکی از دلایل یکسره شدن بخار اتو سیلتر خرابی در کلید روی دسته اتو سیلتر می باشد. که با تعویض یا رفع خرابی کلید روی دسته این مشکل مرتفع می شود.

از دیگر دلایل یکسره شدن بخار اتو سیلتر، خرابی در شیر برقی دستگاه می باشد که با سرویس یا تعویض شیر برقی دستگاه این مشکل نیز مرتفع می گردد.

علل مختلفی وجود دارد که باعث می شود اتو سیلتر بخار بیرون ندهد که یکی از این علل می تواند خرابی در شیر برقی با کلید دسته اتو باشد. همچنین نداشتن آب یا خرابی در المنت نیز باعث عدم تولید بخار و نداشتن بخار می شود.

یکی از دلایل اینکه از درب اتو سیلتر بخار بیرون می زند این است که پرشن دستگاه خراب شده است و قابلیت کنترل فشار داخلی دستگاه را ندارد. از طرفی در صورتیکه فیوز دستگاه نیز خراب بشود ممکن است این مشکل پیش بیاید.

تعمیر شیر برقی اتو سیلتر، تقریبا امکان پذیر نیست. این قطعه به دلیل اینکه بتواند بصورت کاملا دقیق کار بکند، بایستی بصورت وکیوم از کارخانه تعویض شود. در واقع در صورت خرابی شیر برقی قابل تعمیر نیست و باید تعویض گردد.

ابتدا آب و جوش شیرین را به مقداری که لازم دارید ترکیب کنید و یک مایع جرم گیر اتو بخار یا مایع رسوب گیر اتو تهیه کنید و با توجه به مقدار رسوب و کثیفی اتو مایع رسوب گیر اتو درست کرده و از آن جهت رسوب زدایی اتو بخار استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.