اتو

بین بخارشوی لباس و اتو، کدام یک بهتر است؟

بخارشوی لباس

انتخاب بین بخارشوی لباس و اتو با درک این دو لوازم خانگی آغاز می شود.

یک بخارشوی لباس، جریان بخار داغ را که به مخزن آب متصل است، به داخل لباس یا وسایل خانه مانند پارچه ها هدایت می کند. بخار به صورت مستقیم با پارچه در ارتباط است تا نخ و الیاف سفت شده را شل کند، بنابراین چین و چروک های ناشی از شستشو را از بین می برد و به خشک شدن نیز می تواند کمک کند. شما می توانید جهت بخار را بر روی منطقه چروک شده لباس ، بدون اینکه در تماس مستقیم با بخار یا مواد باشید، کنترل کنید.

اتو مانند اتو بخار سیلتر، در امتداد لباس یا پارچه با حرکت دادن اتو در یک محل صاف، باعث از بین بردن چین و چروک لباس ها می شود به این صورت که اتو گرم شده و دستگاه به طور مستقیم با حرکت دادن آن بر روی لباس به همراه بخار به سمت چین و چروک ها هدایت می شود. دست شما است که جهت اتو را کنترل می کند.

بخارشوی لباس

ویژگی های بخارشوی لباس

 • فایده انتخاب بخار شوی لباس ، سهولت استفاده، انعطاف پذیری و توانایی از بین بردن چین و چروک تقریباً از هر نوع پارچه ای است ، از ترمه ظریف گرفته تا پنبه های محکم و پشم.
 • تطبیق پذیری یک بخارشوی لباس روی پارچه ها و سبک های مختلف لباس باعث می شود که بتوانید انواع پارچه های جالب در کمد لباس خود مانند لباس عروس ساتن و یا یک لباس پنبه ای را به راحت اتو کنید و چین و چروک آن ها را از بین ببرید.
 • بخارشوی لباس ایستاده و عمودی معمولاً فضای کمتری در اتاق را اشغال می کند زیرا نیاز به صفحه اتو برای همراهی با اتو را از بین می برد.
بخارشوی لباس
 • از یک اتوی بخار دستی قابل حمل نیز می توان هنگام مسافرت برای صاف کردن چین و چروک های بالش ، پارچه ، لباس و وسایل خانگی مختلف از آن استفاده کرد.
 • اگر از پارچه ها و بافت های ظریف مانند ترمه یا ابریشم در کمد لباس خود لذت می برید ، یک بخارشوی لباس انتخاب کنید. بخارشوی لباس مستقیماً با مواد حساس تماس نخواهد داشت بنابراین احتمال اینکه لباس شما به خاطر گرمای زیاد، خراب شود را کمتر می کند.
 • بخارشوی لباس به طور معمول آب را تا حدود 200 تا 400 درجه گرم می کند تا بخار تولید کند. تنظیمات بالاتر برای از بین بردن چین و چروک های در پارچه های متراکم و نرم مانند پشم و پنبه استفاده می شود.
 • بخارشوی های لباس برای از بین بردن چین و چروک در قسمت های پیچیده لباس مانند چین دامن و پارچه های چسبان مناسب هستند.
حتما بخوانید!!
5 مزیت استفاده از اتوی بخار چه می باشد؟

ویژگی های اتو

 • یک اتو وقتی گرم می شود چین و چروک های لباس را از بین می برد و شما به وسیله دست اتو را روی لباس هدایت می کنید. اکثر مدل های اتوها دارای ویژگی بخار داخلی نیز هستند.
 • اگر می خواهید هنگام صاف کردن چین و چروک های پارچه های محکم مانند پشم یا جین کنترل بیشتری داشته باشید ، اتوی بخار گزینه مناسب تری است. استفاده از اتو بخار به شما امکان می دهد تا چین های پارچه های شکننده را نیز از بین ببرید، همچنین به کمک اتو می توانید لباس های تازه خیاطی شده را اتو کرده و برای شلوار جین،  ، شلوار ، کت و پیراهن های لباس، خط اتو بیاندازید.
 • شما برای کارایی بهتر با اتو به یک صفحه اتو نیاز خواهید داشت. محلول های لباسشویی باعث می شود که لباس ها بعد از اتو کشیدن مدت زمان بیشتری را بدون چین و چروک بمانند مانند لباس های  پنبه ای و ملحفه ها.
بخارشوی لباس
 • اشکال اتوی موجود در بخارشوی لباس این است که در صورت گرم شدن بیش از حد می تواند شما یا لباس با ارزش شما را بسوزاند.
 • همیشه درجه حرارت اتو را با انتخاب از بین تنظیمات و دمای مختلفی که مستقیماً روی دستگاه قرار دارد می توانید کنترل کنید تا از سوزاندن خود یا لباس جلوگیری شود.
 • هنگام استفاده از اتو بر روی لباس ساخته شده با مواد مصنوعی مانند پلی استر، ویسکوز یا ریون، به دستورالعمل های گرمایش دقت کنید.
 • اتو ، فارغ از اینکه در چه دمایی گرم می شود ، با هر پارچه ای که کار می کنید تماس مستقیم برقرار می کند.
حتما بخوانید!!
آیا اتو بخار برای لباس ها مناسب است؟

هنگام استفاده از بخارشو یا اتو احتیاط کنید

 • احتیاط کنید زیرا بخار می تواند از طریق پارچه وارد شده و با پوست تماس پیدا کند.
 • همیشه وقتی کار را تمام کردید، بخارشو و اتو را خاموش کنید. با این حال ، بعضی از بخارها و اتوها دارای گزینه خاموش کردن خودکار هستند که با گذشت مدت زمان مشخصی دستگاه را خاموش می کند.
 •  هنگام استفاده، مراقب کودکان و حیوانات اهلی خانگی خود باشید، و آنها را در هنگام استفاده از بخارشو و یا اتو، دور نگه دارید.
 •  بخار و اتو برای چرم ، لباس های واکس دار یا هر چیز یا نوع پارچه ای که در اثر گرم شدن ممکن است ذوب شود توصیه نمی شود. برای از بین بردن چین و چروک این گونه پارچه، از سرویس خشکشویی استفاده کنید.
بخارشوی لباس

وقتی به خاطر کمد لباس و نحوه مدیریت وقت خود تصمیم می گیرید، انتخاب بخارشوی لباس در مقابل اتو آسان خواهد بود. هر دو وسیله خانگی گزینه خوبی برای رفع چین و چروک هستند. سهولت استفاده از آن ها زمانی بزرگ می شود که ببینید کار با کدام برای شما و لباس هایتان مناسب تر است.

Rate this post

یک فکر در مورد “بین بخارشوی لباس و اتو، کدام یک بهتر است؟

 1. مهناز گفت:

  سلام دستگاه های بخارشو کاربرد و فایده ای بهتری دارن؟ کیفیت اتو کردن لباس در اونها چطوره؟

  1. Lshavandi گفت:

   فایده انتخاب بخار شوی لباس ، سهولت استفاده، انعطاف پذیری و توانایی از بین بردن چین و چروک تقریباً از هر نوع پارچه ای است ، از ترمه ظریف گرفته تا پنبه های محکم و پشم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *