متفرقه

9 نکته برای سفید نگه داشتن لباس های سفید

نکات شستن لباس سفید

لباسشویی یک چالش بزرگ است خصوصاً اگر می خواهید لباس سفید رنگ خود را سفید نگه دارید زیرا بیشتر در معرض لکه و تغییر رنگ است. برای خوش تیپ نگه داشتن لباس سفید نیاز به شستشوی مناسب است. لباس های سفید رنگ می توانند زرد شوند که از کیفیت و ظاهر کلی آن ها می کاهد.

با آشنایی با مراحل مرتب سازی، شستشو و سفید کردن می توانید لباس های سفید خود را همیشه سفید نگه دارید و به راحتی آن ها را به کمک اتو بخار مانند اتو بخار سیلتر ، اتوکشی کنید.

در زیر 9 نکته برای شستن لباس های سفید بررسی شده است.

نکات شستن لباس سفید

1. اولین قدم این است که لباس های سفید رنگ را از لباس های دیگر جدا کنید تا از انتقال رنگ و از لک شدن لباس سفید خود جلوگیری کنید. تاپ های رنگی، پیراهن ها، تی شرت ها و همچنین شلوار جین را از لباس های سفید جدا کنید. زیرا رنگ گرفتن لباس سفید، می تواند جلوه  آن لباس را از بین برد.

2. بسته به نوع پارچه، باید مشخص کنید که کدام لباس باید در چه درجه حرارتی شسته شود. الیاف ظریف مانند ابریشم، پارچه یا لباس زیر را باید جداگانه شست. می توانید برچسب لباس را برای دستورالعمل شستشو بررسی کنید. در برچسب ها ذکر شده است که می توان از سفید کننده استفاده کرد یا خیر.

3. یکی از مهم ترین نکات شستن لباس سفید این است که از مواد شوینده اضافی استفاده نکنید زیرا منجر به ایجاد لک روی لباس می شود که باعث جذب بیشتر آلودگی است. مقدار مواد شوینده به قدرت مواد شوینده بستگی دارد. سعی کنید از یک شوینده ملایم استفاده کنید.

4. آب گرم در از بین بردن باکتری ها و سایر میکروب ها بسیار موثر است. همچنین از کمرنگ شدن لباس سفید جلوگیری می کند. درجه حرارت مناسب پارچه لباس را تنظیم کنید تا از جمع شدگی و خراب شدن لباس جلوگیری شود.

حتما بخوانید!!
چرخ خیاطی خانگی و چرخ خیاطی صنعتی دارای چه تفاوت هایی می باشند؟

5. قبل از اینکه لباس خود را در ماشین لباسشویی اضافه کنید، مطمئن شوید که مواد شوینده را به چرخه شستشو ماشین لباسشویی اضافه کرده اید.

6. برچسب های مراقبت لباس را بررسی کنید، اگر علامت مثلثی در برچسب وجود دارد می توان از سفید کننده روی لباس استفاده کند و اگر در داخل مثلث یک خط مورب وجود داشته باشد به این معنی است که فقط می توان از سفید کننده های غیر کلر استفاده کرد. در صورت وجود یک مثلث سیاه و سفید جامد بر روی برچسب مراقبت، با این مواد شوینده قابل شستشو نیست.

7. سفیدکردن لباس های رنگ سفید مفید است اما گاهی باعث ضعیف شدن لباس می شود و باعث زرد یا خاکستری شدن رنگ لباس می شود. می توانید به جای سفید کننده از جوش شیرین، سرکه سفید، لیمو یا پراکسید هیدروژن استفاده کنید. این مواد باعث می شوند لباس ها سفید باشند و هیچ خطر سمی یا تحریک پوستی نیز ایجاد نشود.

8. یک ویژگی در ماشین های لباسشویی برای انتخاب ظرافت پارچه قبل از شروع چرخه شستشو وجود دارد. بر این اساس می توانید نوع شستشو عادی، سنگین یا ظریف را تنظیم کنید.

9. اگر لباس ها بسیار ظریف هستند، از آویزان كردن آن ها برای خشک كردن خودداری كنید زیرا باعث كشش پارچه می شود، در عوض این نوع لباس ها را صاف بگذارید. همچنین باعث کاهش چین و چروک در روند خشک شدن می شود.

با رعایت نکات شستن لباس سفید که ذکر شد، مطمئناً موفق می شوید لباس سفید رنگ خود را سفید نگه دارید. این نکات را در برنامه روزمره خود به کار برده و از پوشیدن لباس خود لذت ببرید.

حتما بخوانید!!
آیا اتو بخار برای لباس ها مناسب است؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت اجناس سایت مانند سرکیسه دوز ، چرخ خیاطی می توانید به قسمت فروشگاه سایت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *